Środek pielęgnacyjny do kompozytu WPC 1L

Jak zadbać o deski kompozytowe?

Tarasy, elementy elewacji czy ogrodzenia z WPC, w przeciwieństwie do konstrukcji drewnianych nie muszą być poddawane aż tak starannym i częstym zabiegom konserwującym. Ze względu na fakt, że są

produkowane z kompozytu, doskonale bowiem opierają się biodegradacji oraz działaniu niekorzystnych czynników atmosferycznych czy wilgoci. Nie oznacza to jednak, że z dbania o deski kompozytowe można zupełnie zrezygnować. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji po prostu prezentują się znacznie lepiej, a nie po to przecież zainwestowaliśmy pieniądze w nowy taras czy eleganckie ogrodzenie. Na szczęście dbanie o deski kompozytowe nie jest szczególnie skomplikowane i wymagające.

Podstawowym zabiegiem jest przede wszystkim oczyszczanie powierzchni z gromadzących się zabrudzeń takich jak pył, piasek czy fragmenty roślin. Fatwo można to zrobić z pomocą myjki ciśnieniowej. W tym przypadku zaleca się, aby ciśnienie nie przekraczało wartości 100 barów. Myjka może jednak nie poradzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami jak np. olej z grilla, ale te bez problemu usuniemy je specjalnymi środkami do czyszczenia desek kompozytowych lub miedzianą szczotką. Bardzo możliwe, że na początku na powierzchni będą pojawiały się ślady po opadach, jednak nie musimy się nimi martwić, ponieważ plamy po deszczu znikną po jakimś czasie same.

Impregnacja tarasu, ogrodzenia lub elewacji z WPC – czy jest potrzebna?

Tak naprawdę w przypadku WPC nie ma konieczności stosowania impregnatów, jednak w celu uzyskania intensywnej barwy desek kompozytowych zalecamy zastosowanie specjalistycznych preparatów do impregnacji desek WPC, które odświeżą ich wygląd. Najważniejsze w pielęgnacji jest jednak to, aby nie szkodzić, dlatego podejmując jakiekolwiek działania zawsze należy wykonać próbę na niewielkim kawałku deski.

Impregnację należy wykonać w słoneczny dzień by umożliwić poprawne wchłonięcie impregnatu do kompozytu. W przypadku wystąpienia deszczu podczas impregnacji mogą pojawić się plamy.