Uchwyt żaluzjowy do sztachet / desek kompozytowych

Zastosowanie akcesorii kompozytowych do ogrodu – pomysły, realizacje, zastosowanie

Urządzając przestrzeń wokół domu możemy decydować się na różne formy zagospodarowania terenu. Wolny plac, rabaty pełne kwiatów czy też piękne tarasy. Nieważne, jaką decyzję podejmiemy warto

podczas organizacji ogrodu postawić na sprawdzone i trwałe akcesoria kompozytowe. W tym tekście przedstawimy kilka zastosowań tego typu produktów, które możesz zrealizować przy swoim domu.

Roślinna przestrzeń

Jeśli nie wyobrażasz sobie swojego ogrodu bez kwiatów, świetnym rozwiązaniem będą grządki kompozytowe (z tworzywa WPC) wykonane m.in. z desek. Można posadzić w nich takie rośliny jak: nasturcje, chabry, lawenda, stokrotki, aksamitki i wiele innych.

Gotowe grządki można kupić w różnych rozmiarach, dzięki czemu idealnie dopasują się pod względem wolnej przestrzeni w danym ogrodzie. Co więcej, z akcesoriów kompozytowych można również wykonać interesujące doniczki lub zakupić gotowe produkty. Materiał ten świetnie sprawdza się w kontakcie z ziemią i jest odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, więc decydując się na takie ozdoby, mamy pewność, że nasze kwiaty będą odpowiednio chronione.

Zielone, piękne trawniki

Jak w szybki i łatwy sposób zazielenić swój ogród? Dobrym rozwiązaniem są podesty pod trawnik. Dzięki takiemu akcesorium w prosty sposób można zmienić przestrzeń wokół swojego domu. Co więcej, jeśli działka znajduje się w spokojniejszych dzielnicach, tego typu produkty mogą być skuteczną ochroną przed kopcami wykonanymi przez krety.

Kreatywne realizacje za pomocą desek

Nasze podwórka mogą zostać ozdobione samodzielnie wykonanymi akcesoriami z elementów kompozytowych. Obiektywnie nieskomplikowaną realizacją są piaskownice z desek. W takim przypadku warto postawić na produkty od sprawdzonego producenta, które będą odpowiedniej jakości i pozwolą na stworzenie ciekawego dodatku na podwórko.

Niezależnie czy dane akcesorium na ogród zostanie wykonane samodzielnie, czy też zakupimy gotowe rozwiązania, produkty oferowane przez bezpośrednio od producentów to najlepsza gwarancja, że wybrane artykuły będą trwałe i ozdobią przestrzeń przed domem na długi czas.