Deski na ogrodzenie kompozytowe

Wybór systemu ogrodzeniowego, który spełni nasze oczekiwania dotyczące zarówno funkcjonalności, jak i walorów estetycznych nie należy do najprostszych. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rozwiązań

zróżnicowanych pod względem zastosowanego materiału konstrukcyjnego. Stal, aluminium, beton i drewno należą do tych najpopularniejszych, jednak mimo posiadanych zalet mają też pewne wady oraz ograniczenia – przede wszystkim nie zawsze dobrze komponują się z charakterem budynku, a z czasem mogą też tracić swój estetyczny wygląd pod wpływem działania niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Rodzi się więc słuszne pytanie o to, czy na rynku dostępne są alternatywne rozwiązania?

Dobra wiadomość jest taka, że faktycznie – oprócz ogrodzeń ze stali, aluminium, betonu czy drewna, obecnie na rynku dostępne są też te z desek WPC (wood plastic composite). Jeszcze lepszą wiadomością jest zaś to, że nowoczesny kompozyt polimerowo-drzewny stanowi perfekcyjnie wyważone połączenie ponadczasowej estetyki charakterystycznej dla naturalnego surowca, z trwałością oraz odpornością na działanie niekorzystnych czynników typowymi dla ogrodzeń ze stali, betonu czy też aluminium. Zakup desek kompozytowych na ogrodzenie systemowe to pewność, że w nasze ręce trafia produkt odporny na działanie wilgoci oraz wahania temperatur, i którego banalnie prosty montaż nie zajmuje wiele czasu. Ponadto, takie rozwiązanie zachowuje przez wiele lat swoje walory wizualne i pozwala na skuteczne odseparowanie posesji od przestrzeni publicznej, czyniąc teren wokół domu lub firmy zupełnie niewidocznym z zewnątrz.

Ogrodzenie kompozytowe – deski spełniające oczekiwania najbardziej wymagających Klientów

Gotowe systemy ogrodzeniowe WPC to przede wszystkim alternatywa dla rozwiązań bazujących na deskach lub sztachetach z naturalnego drewna, które ze względu na swoją specyfikę i właściwości jest bardzo podatne na działanie wilgoci, zmiany temperatur oraz szkodniki. Tym samym wymaga regularnej oraz czasochłonnej impregnacji w celu spowolnienia biodegradacji materiału. Zastosowanie kompozytów polimerowo-drzewnych pozwala na wyeliminowanie tych niedogodności przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej kolorystyki oraz wyglądu. Co więcej, rozwiązania systemowe to możliwość kompleksowego stworzenia całego ogrodzenia.

Deski kompozytowe na ogrodzenie – dlaczego warto zdecydować się na system WPC?

Ponieważ łączy w sobie zalety dwóch lub więcej użytych w produkcji materiałów, najczęściej surowca pozyskanego z drewna oraz polimeru stanowiącego spoiwo. Co więcej, zabarwione na odpowiedni kolor deski kompozytowe mogą być wykończone na jeden z trzech sposób, a to jeszcze bardziej upodabnia je do naturalnego odpowiednika. Szlifowanie, szczotkowanie lub widoczny deseń zdecydowanie dodają konstrukcji uroku i sprawiają, że całość doskonale się prezentuje, szczególnie w otoczeniu zieleni. Ogromnym atutem jest też to, że kompozytowe deski na ogrodzenia zamówić można w dowolnej długości, co zdecydowanie ułatwia zamontowanie poszczególnych komponentów. Bardzo dobrze opierają się działaniu wilgoci, co eliminuje problemy z pojawianiem się nieestetycznych przebarwień na powierzchni powodowanych najczęściej przez grzyby. Powierzchnia desek kompozytowych, ze względu na dodatek polimerów, nie jest też środowiskiem sprzyjającym rozwojowi porostów. Tym samym wykonane z nich ogrodzenie jest właściwie długowieczne, nie wymaga również regularnego czyszczenia oraz impregnowania.

Rozwiązania systemowe WPC – solidne, estetyczne i funkcjonalne

Proste i szybkie w montażu, wytrzymałe i solidne, o minimalistycznym charakterze. Nowoczesne deski kompozytowe to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest skuteczne i estetyczne oddzielenie posesji od przestrzeni publicznej. Warto więc przyjrzeć się bliżej dostępnym opcjom, na przykład tym prezentowanym w ofercie naszego sklepu DeskaMarzeń.pl i dołączyć do grona wielu zadowolonych użytkowników systemu WPC.