Czym są sztachety kompozytowe WPC?

Estetyczne i niewymagające konserwacji ogrodzenie wokół domu jednorodzinnego, zabudowy bliźniaczej lub siedziby firmy – czy takie rozwiązanie istnieje? Choć wydaje się to niemożliwe, to odpowiedź na to

pytanie jest twierdząca. Tak, obecnie na rynku znajdziemy sztachety WPC z kompozytu drewna, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również doskonale radzą sobie w naszych warunkach klimatycznych, przez długie lata skutecznie opierając się działaniu niekorzystnych czynników.

Sztachety kompozytowe – dlaczego opłaca się wykonać ogrodzenie z WPC?

Po pierwsze – jest trwałe

WPC to materiał niejednorodny, który łączy najlepsze cechy surowców zastosowanych do jego produkcji – w tym przypadku przede wszystkim mączki drzewnej oraz polimeru stanowiącego spoiwo. Masę kompozytową, z której w procesie wytłaczania produkowane są deski na ogrodzenia (a także na elewacje oraz tarasy), uzupełniają też m.in. koncentraty barwiące. Zarówno technologia wytwarzania, jak i receptura sprawiają, że sztachety WPC charakteryzują się wyjątkową wręcz trwałością, zostawiając pod tym względem ogrodzenia z naturalnego drewna daleko w tyle. Nie bez powodu wiele osób określa je mianem długowiecznych.

Po drugie – jest estetyczne

Sztachety WPC oprócz wspomnianej trwałości charakteryzują się również estetycznym wyglądem do złudzenia przypominającym naturalne drewno. Wszystkie deski kompozytowe zakupione na ogrodzenie wyglądają tak samo. Dzięki specjalnym akcesoriom montażowym możemy uzyskać estetyczną i jednolitą, bardzo spójną całość. Warto dodać, że deski na ogrodzenie WPC dostępne są w najpopularniejszych kolorach zbliżonych do tych typowych dla naturalnego drewna, co jest ich kolejnym atutem. Dzięki temu bez trudu dobierzemy wariant dobrze komponujący się z kolorystyką elewacji domu czy siedziby firmy oraz z otoczeniem.

Po trzecie – jest łatwe w utrzymaniu

Regularna konserwacja i malowanie, usuwanie mchu i porostów czy też wymiana zniszczonych elementów, które uległy degradacji – tych czynności na pewno nie będziemy musieli wykonywać, jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie sztachet kompozytowych na nasze ogrodzenie. Połączenie mączki drzewnej z polimerem sprawia, że jest to surowiec niesprzyjający rozwojowi grzybów, nie jest również podatny na wilgoć. Pod wpływem zmian temperatur oraz promieniowania UV deski WPC nie pękają, a brak szczelin nie pozwala na rozwijanie się w ich strukturze materii organicznej, m.in. mchu czy porostów. Oczywiście największym atutem jest w tym przypadku fakt, że sztachety z kompozytu nie stanowią atrakcyjnego miejsca żerowania owadów. Tym samym wraz z biegiem lat ogrodzenie nie traci swoich walorów wizualnych, jednocześnie nie wymagając od nas poświęcania czasu na malowanie oraz impregnowanie.

WPC - sztacheta kompozytowa na ogrodzenie

Trwałe, estetyczne i proste w utrzymaniu – to niezaprzeczalne zalety determinujące wyjątkowość desek kompozytowych. Wykonane z nich ogrodzenie wokół posesji bardzo dobrze chroni naszą prywatność przed ciekawskimi spojrzeniami, a także przed nieoczekiwanym wtargnięciem niepowołanych osób. Dzięki rozwiązaniom systemowym jest proste w montażu, co w oczach Klientów jest kolejną wartością dodaną. Ponadto świetnie wygląda, tworząc jednolitą, spójną i bardzo reprezentacyjną konstrukcję. To po prostu rozwiązanie na lata i bardzo dobra inwestycja.

Gdzie zamówić sztachety WPC na ogrodzenie?

Oczywiście najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonego sprzedawcy, który od lat zajmuje się dostarczaniem desek kompozytowych nie tylko na ogrodzenia, ale również na tarasy oraz elewacje. Świetną decyzją będzie skorzystanie w tym zakresie z oferty proponowanej przez DeskaMarzeń.pl - bogatej, atrakcyjnej i zawierającej wszystko to, co niezbędne do stworzenia ogrodzenia ze sztachet WPC. Wybierając renomowanego sprzedawcę kompozytów będziemy mogli również liczyć na fachowe doradztwo, dzięki czemu realizacja inwestycji nie sprawi nam większych problemów.