Zalety deski kompozytowej nad deską drewnianą

Proces budowania tarasu, ogrodzenia i elewacji nie jest nadmiernie skomplikowany. Istotne jest jednak to, aby dobrać odpowiednie materiały, dzięki czemu obiekt będzie służył przez długi czas, a użytkowanie go sprawi, że nie dojdzie do uszkodzeń. Wszak to tutaj będzie spędzało się sporą część wolnego czasu.

Dobór desek jest bardzo ważny

Jednym z takich elementów na pewno są deski. W ostatnim czasie wiele osób wybiera deski kompozytowe. Drewniane powoli zaczynają odchodzić w zapomnienie. Czemu tak właśnie jest?

Po pierwsze chyba nikt nie chciałby po kilku miesiącach od skonstruowania tarasu widzieć zniszczone, czy zdarte deski. Nasza deska kompozytowa odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, także na zmianę warunków atmosferycznych. W naszym kraju rozbieżność temperatur pomiędzy latem, a zimą jest dosyć duża, dlatego takie wartości są niezwykle istotne. Poza tym nie ma możliwości, by deski kompozytowe zaatakował grzyb lub pleśń.

W przypadku desek drewnianych widać, że susza może spowodować pojawienie się szczelin. Jeśli jest za duża wilgotność, te mogą z czasem zacząć gnić.

Dbałość o bezpieczeństwo

Przy produkcji desek kompozytowych zadbaliśmy o odpowiednio wyszlifowaną lub wyszczotkowaną powierzchnię, a zatem niemożliwe jest pojawienie się drzazg. Powłoka naszej deski kompozytowej jest antypoślizgowy, więc pojawienie się na nim wody nie jest żadną przeszkodą w swobodnym korzystaniu.

Na zwykłych deskach drewnianych występują drzazgi. Woda powoduje że deski stają się śliskie i niebezpieczne.

Imitacja drewna – deseń

Powyższe argumenty są bardzo ważne, ale równie istotny jest efekt. Deski kompozytowe możliwe są do wyboru w wielu różnych kolorach i wykończeniach. Zatem każda z osób zainteresowanych niewątpliwie znajdzie coś dla siebie w zależności od gustu. Do wyboru są cieplejsze kolory, które mogą przypominać drewno, ale także te zimniejsze, które z jasnego brązu, czy grafitu, które imitują styl skandynawski.

W przypadku desek drewnianych jest podobnie, również szeroki wybór kolorów jest dostępny, jednak warto zauważyć jeszcze kilka innych aspektów. Jedną z nich jest na pewno łatwość w montażu. Deski kompozytowe tarasowe posiadają odpowiednie klipsy, które ułatwiają tę czynność, zaś po wykonanej pracy nie widać montażu. Dzięki temu całość wygląda bardziej estetycznie, a przy tym bardziej atrakcyjnie. Właściwości tego produktu sprawiają, że niepotrzebna jest odnowa, malowanie, czy szlifowanie co jakiś czas. Jedyne, czego potrzeba to ewentualne ich umycie, jeśli pojawi się brud.

Deski drewniane nie są już tak odporne, farba może zejść o wiele szybciej, a to oznacza kolejny wydatek. Poza tym w wielu przypadkach widoczny jest montaż w postaci wbijanych gwoździ, czy też innych rozwiązań. Parkiet może bardzo łatwo się zarysować, czy też obić, a przy tym po pewnym czasie może się odkształcić. Sama cena również jest na minus.

Decydując się na budowę tarasu warto pamiętać o tym, by wybrać deski kompozytowe. Jest to prawdopodobnie najlepsza możliwa inwestycja na długie lata.

W naszej ofercie posiadamy kompozytową deskę tarasową, ogrodzeniową i elewacyjna.