Wspornik regulowany pod legary 30-65

Wsporniki regulowane – montaż deski kompozytowej

Zalety stosowania wsporników regulowanych pod legary kompozytowe

 Wsporniki regulowane pełnią bardzo ważną funkcję w procesie budowania tarasów z deski kompozytowej. Zbudowanie go wcale nie musi być trudne, warto jednak wiedzieć o kilku aspektach, które mogą w tym pomóc. Logiczne jest, że desek tarasowych nie ułoży się bezpośrednio na podłożu. Musi być ono stabilne i równe.

Jeśli występują nierówności, bądź potrzebne jest podwyższenie, wówczas zaleca się zastosowanie wsporników regulowanych pod legary kompozytowe na których następnie montowana jest deska kompozytowa.

Jakie są zalety stosowania wsporników regulowanych pod deski kompozytowe?

To właśnie ten element sprawia, że taras jest o wiele łatwiejszy w budowaniu. On zapewnia całości konstrukcji stabilność, bezpieczeństwo.

Między deskami kompozytowymi a podłożem będzie istnieć przestrzeń, która będzie tworzyć wentylację. Dzięki temu nie będzie problemów z wilgocią. Woda po opadach będzie odprowadzana. Poza tym taras dobrze zniesie problem niskich temperatur, czy też zamarzającej wody przy mrozach.

Wspomniana przestrzeń może być pomocna nie tylko w przypadku wentylacji, ale również innych elementów, na przykład jego oświetlenia i wielu innych. Te w przypadku nagłego uszkodzenia, czy nawet po pewnym czasie będą bardzo łatwe w naprawie, czy też wymianie.

Warto zauważyć, że wsporniki regulowane są wykonane z polipropylenu. Ten jest niezwykle odporny na mechaniczne uszkodzenia. Zatem nie ma obaw o jakiekolwiek uszkodzenia, czy też pęknięcia produktu a ułożona na nich deska kompozytowa będzie idealnie wypoziomowana.

Oczywiste jest to, że w procesie budowy tarasu z desek kompozytowych potrzebny jest spadek, by woda z niego mogła spływać na podłoże. Wsporniki regulowane mogą rozwiązać ten problem. W naszym sklepie dostępne są one w różnych rozmiarach

Rozbieżność wymiarów pozwala na dopasowanie tarasu kompozytowego i jego poziomu pod odpowiednim kątem do potrzeb osoby, która w przyszłości będzie z niego korzystać. Wsporniki regulowane  pod deski kompozytowe  posiadają odpowiednie regulacje wysokości.

Oczywiście praca z takimi elementami sprawia, że cały proces montażu deski kompozytowe przebiega o wiele szybciej. Materiały są wysokiej jakości, więc spokojnie mogą służyć przez wiele lat bez konieczności naprawy. Tak naprawdę nie ma znaczenia to, z jakim podłożem mamy do czynienia. Jeśli jest ono bardzo nierówne, wówczas skorzystanie ze wsporników może oszczędzić proces robienia wylewki betonowej, a to pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu na przygotowaniu podłoża pod deskę kompozytową.

Jest to rozwiązanie inne niż te standardowe z użyciem wylewek i klejenia płytek. To sprawia, że ciężar całości konstrukcji jest o wiele mniejszy. Mniej warstw to mniej pracy, a co za tym idzie mniejsze koszty.

Całość konstrukcji jest bardzo solidna, dzięki czemu możliwe jest ustawienie tam przedmiotów o dużym ciężarze. Nie będzie mieć to żadnego wpływu na zmniejszenie efektywności elementów znajdujących się pod deskami kompozytowymi.

Wsporniki mogą idealnie dopasować się do legarów kompozytowych i aluminiowych.

Element ten jest rozwiązaniem mało skomplikowanym, łatwym w konstrukcji, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnym. Ma to wpływ na coraz częstsze wykorzystywanie go przy wykonaniu podłoża na którym zostanie zamocowana deska kompozytowa.