Rodzaje wykończenia desek kompozytowych

Deski kompozytowe cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na świetne właściwości techniczne i ogrom zalet względem klasycznych desek drewnianych.
Również wygląd odgrywa tu dużą rolę! Nasza deska kompozytowa nie posiadają drzazg, dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz w wersji szlifowanej, deseń lub szczotkowanej. Jeżeli zastanawia się Państwo na czym polegają różnice w owych wersjach, zapraszamy do dalszej części tego artykułu.

Warianty wykończenia deski kompozytowej

Nasze kompozytowe deski ogrodzeniowe dostępne są w dwóch wariantach wykończenia
powierzchni - szlifowanej oraz typu deseń. Również produkowane przez nas deski kompozytowe tarasowe, dostępne są w dwóch opcjach: szlifowanej i szczotkowanej. Tworząc projekt naszej inwestycji musimy zastanowić się, który wariant wykończenia najbardziej będzie nam odpowiadał. Które efekty wizualne najbardziej do nas przemawiają i ostatecznie, co oczywiste – które, najbardziej się nam podobają!

Jakie są pomiędzy nimi różnice?

Deska kompozytowa ogrodzeniowa

W przypadku desek kompozytowych ogrodzeniowych i wykończeniach szlifowanych mówimy o powierzchni obustronnie szlifowanej. Taka deska, szlifowana jest pod kątem prostym, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać wspaniały efekt wygładzenia powierzchni. Wykończenie typu deseń doskonale imituje deseń drewna. Ponadczasowy wygląd takiej deski zachowuje wszystkie atuty kompozytu względem drewna czyli między innymi trwałość, bezosobowość oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Aby uzyskać tak efektowny wygląd sztachety, deseń jest wytłaczany na powierzchni za pomocą pras w wysokich temperaturach.

Deska kompozytowa tarasowa

Nasza kompozytowa deska tarasowa została oszlifowana i charakteryzuje się wyjątkową gładkością. Zapewnia to komfort i wygodę, która usatysfakcjonuje każdego! Oferujemy Państwu wysokiej jakości deskę kompozytową tarasową w dwóch wariantach. Szlifowanym oraz szczotkowanym. Czym charakteryzuje się deska kompozytowa szlifowana już wspominaliśmy. Szczotkowanie natomiast jest zabiegiem, który pozwala podkreślić naturalny rysunek powierzchni oraz nadać desce nieszablonowy wygląd. Proces szczotkowania zmienia wygląd wierzchni deski kompozytowej, a charakterystyczne szczotkowanie wykończenie zapewnia mniejszy poślizg na takiej powierzchni.