Elewacje kompozytowe- jej możliwości i zastosowanie

Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, które zwieńczą fasadę naszego budynku, ma kluczowe znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Warto więc

zdecydować się na sprawdzony system jakim jest elewacja kompozytowa, która będzie świetnie prezentowała się przez długie lata i wraz z upływem czasu nie będzie wymagała od Inwestora regularnego przeprowadzania czasochłonnych, drogich zabiegów konserwacyjnych.

Deski kompozytowe na elewacje – czy to się opłaca?

Ze względu na fakt, że deski kompozytowe produkowane są z surowca pozyskiwanego przez połączenie mączki drzewnej z tworzywem sztucznym, posiadają one szereg wyjątkowych właściwości. Są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz mechanicznych i nie ulegają korozji biologicznej, a swoim wyglądem do złudzenia przypominają drewno. Stanowią więc świetną alternatywę dla osób, które marzą o tym, aby fasada ich domu została pokryta deskami z tego naturalnego surowca, jednak słusznie obawiają się o szybką degradację takiej okładziny. Deskami WPC można z powodzeniem pokryć zarówno całe ściany zewnętrzne, jak i jedynie wybrane obszary, a ponieważ wykazują większą elastyczność od drewna, nie wypaczają się. Na elewacje kompozytowe warto zdecydować się również dlatego, że WPC nie jest atrakcyjny dla owadów i nie ulega degradacji pod wpływem działania promieniowania UV, co sprawia, że taki zakup jest po prostu świetną inwestycją.

Elewacja kompozytowa – walory estetyczne

Analizując liczne praktyczne właściwości oraz szerokie możliwości zastosowania elewacji WPC nie można oczywiście zapomnieć o ich nieprzeciętnej atrakcyjności wizualnej. Dostępne w różnych ciekawych odcieniach deski bardzo dobrze współgrają ze współczesnymi koncepcjami architektonicznymi dodając szyku minimalistycznym bryłom. Wraz z upływem czasu nie tracą swoich walorów estetycznych, więc użyte do wykończenia fasady domu prezentują się świetnie przez długie lata i o każdej porze roku – i to bez konieczności konserwacji.