Czym jest kompozyt WPC?

Produkty z tego materiału charakteryzują się znakomitymi właściwościami użytkowymi oraz nieprzeciętnymi walorami wizualnymi. Kompozyt WPC (Wood Plastic Composite) to innowacyjny surowiec

wytwarzany z połączenia termoplastycznych tworzyw sztucznych (najczęściej PVC lub HDPE), mączki drzewnej pozyskiwanej m.in. z odpadów tartacznych oraz dodatków uszlachetniających, na przykład barwników i stabilizatorów. Mieszanka ta poddana odpowiedniej obróbce technologicznej zamienia się w gotową do formowania masę, z której przy pomocy specjalnych linii produkowane są deski tarasowe, elewacyjne oraz ogrodzeniowe. Gotowe wyroby końcowe odznaczają się zaś znakomitymi parametrami technicznymi oraz estetycznym wyglądem.

Wyroby z WPC – zalety

Choć proces technologiczny łączenia termoplastyków z surowcem naturalnym, jakim jest drewno, nie należy do najłatwiejszych, to jednak uzyskane efekty końcowe tej procedury są warte podejmowanego wysiłku. Uzyskana masa kompozytowa po uformowaniu zamienia się bowiem w elementy charakteryzujące się nieprzeciętną wytrzymałością, idealne do stosowania na zewnątrz, na przykład jako deski na ogrodzenia, elewacje czy też tarasy. Takie produkty do złudzenia przypominają swoim wyglądem naturalne deski wykonane z drewna, jednak w przeciwieństwie do swoich pierwowzorów, nie wymagają aż tak skrupulatnego podejścia do ich pielęgnacji. Użytkownicy, którzy już zdecydowali się na to innowacyjne rozwiązanie doceniają fakt, że gotowy taras, ogrodzenie czy elewacja wykonane z elementów WPC przez długie lata zachowują swój perfekcyjny wygląd bez regularnej i czasochłonnej konserwacji. Ponadto nie ulegają biodegradacji z powodu żerowania insektów oraz nieustannego kontaktu z wodą opadową i wilgocią. Nie tracą też swoich walorów wizualnych w wyniku działania promieniowania UV. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kompozyt (WPC) to surowiec, który pozwala na tworzenie rozwiązań systemowych, dzięki czemu zamawiane u producenta lub dystrybutora elementy konstrukcyjne są jednorodne, a ich montaż szybki i bezproblemowy.